Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Centrum dziedzictwa szkła - Krosno (Odległość od Ośrodka 65 km)

Krosno słynie z wyrobów szklanych. W mieście tym istnieje od lat Centrum Dziedzictwa Szkła, czyli obiekt prezentujący tematykę związaną z hutnictwem oraz szklarstwem, z wykorzystaniem interaktywnych metod wizualizacji. Czego mogą oczekiwać zwiedzający Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie?

Ponad 90 lat historii

Początek hutnictwa szkła w Krośnie przypada na lata 20. XX wieku. To właśnie w pierwszych latach niepodległości Polski Krosno stało się miejscem, w którym zbudowano hutę szkła. Zakład otwarto w 1924 roku i zatrudniał on 1200 osób, które pracowały w hali głównej, przy piecach, w których topiono szkło. Hutnicy ręcznie wyrabiali wówczas szklane przedmioty.

O tym i o innych ważnych wydarzeniach związanych z hutą szkła w Krośnie dowiemy się z Centrum Dziedzictwa Szkła w tym mieście. Centrum składa się z dwóch obiektów, w których można podziwiać szklaną sztukę oraz poznawać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych.

Atrakcje centrum

W budynku głównym Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno można zobaczyć prezentację produkcji szkła i przekonać się, jak w praktyce powstają szklane przedmioty. W piwnicach przedprożnych zlokalizowanych niedaleko krośnieńskiego Rynku zwiedzić można ekspozycję najcenniejszych dzieł sztuki szklanej, wykonanych przez znanych artystów, jak i salę „szkła w fizyce”, gdzie odwiedzający poznają właściwości szkła i biorą udział w doświadczeniach z jego udział. Oprócz tego w centrum organizowane są warsztaty obróbki i zdobienia szkła. Mieszczą się tu sale wystaw czasowych, sklep z pamiątkami czy sala kinowo-konferencyjna.

Zwiedzanie obiektu może być ciekawym doświadczeniem dla turystów, którzy przebywają w Krośnie. Warto podkreślić, że Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno -kulturalny, który w interaktywny sposób prezentuje tematykę hutnictwa szkła i całej szklanej twórczości.


 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane