Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Manufaktura nalewek (Odległość od Ośrodka 63 km)

W sercu Podkarpacia, w tzw. bramie Bieszczad, tj. w Korczynie niedaleko Krosna, znajduje się szczególne miejsce, którego oferta z pewnością ucieszy wielu turystów. To Manufaktura nalewek, prowadzona przez producenta nalewek podkarpackich.

Nalewki typowo polską specjalnością

Od wieków w Polsce istnieje tradycja domowej produkcji nalewek. Można powiedzieć, że napiwek ten jest tradycyjną, polską specjalnością, a pierwsze informacje o recepturach nalewek sięgają XVIII wieku. Nadal w okolicach Krosna, Jasła i Sanoka domowa ich produkcja kultywowana jest z pokolenia na pokolenie. Stosuje się przy tym lokalnie występujące owoce sezonowe, jak aronia, czarna porzeczka, malina, śliwka czy wiśnia. Podkarpackim nalewkom Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadało miano produktu tradycyjnego. Cieszą się nim nalewki z derenia, pigwy, żurawiny, malin i wiśni.

 

Na bazie tej tradycyjnej działalności firma rodzinna Nalewki Rodziny Krzanowskich Sp. z o.o. otworzyła w 2013 roku Manufakturę Nalewek na Podkarpaciu. Dziś jest najlepiej wyposażonym pod względem technologicznym producentem wysokiej jakości nalewek.

Czego mogą oczekiwać turyści?

W Manufakturze nalewek prowadzone są zamknięte degustacje dla grup turystów powyżej 10 osób. Degustacja poprzedzona jest zwiedzaniem manufaktury. Odwiedzający ją turyści mogą zobaczyć, jak produkuje się tradycyjne nalewki podkarpackie.

 

 

 

 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane