Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej  (50 km)

Na Podkarpaciu, w Medyni Głogowskiej znajduje się ośrodek garncarski. Warto wiedzieć, że w lasach Puszczy Sandomierskiej, właśnie we wspominanej wsi w XIX wieku znajdował się największy w Polsce ośrodek garncarstwa. Wszystko przez duże zasoby glin, łatwej w pozyskaniu i obróbce. Jeszcze na początku XX wieku na północ od Łańcuta znajdowało się na tych obszarach 120 zakładów garncarskich. Obecnie zaś istnieje tu Ośrodek Garncarski, nazywany też Zagrodą Garncarską.

Współczesny kształt ośrodka

W 2001 roku lokalni działacze w XIX-wiecznej chałupie otworzyli Zagrodę Garncarską. Budynek ma piec do wypalania, a także warsztat z kołami do kręcenia garnków. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne z garncarstwa.

Zagroda ta to właściwie budynek z XIX wieku z ówczesnym wyposażeniem i piecem do wypalania ceramiki. W wakacje turyści przybywający do Medyni mogą brać udział w warsztatach garncarskich. Przez cały rok odbywają się zaś zajęcia dla grup i turystów indywidualnych, w trakcie których można się nauczyć toczenia naczyń na kole, rzeźbienia w glinie czy wypalania ceramiki.

 

Obiekt na trasie Garncarskiego Szlaku

Ośrodek Garncarski Medynia to właściwie kilka obiektów zlokalizowanych na trasie Garncarski Szlak. Obejmują one Zagrodę Garncarską, warsztaty garncarzy, Karczmę u Garncarzy oraz Park MB Jagodnej.

 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane