Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Pijalnia czekolady - Korczyna (Odległość od Ośrodka 61 km)

Jedyne takie miejsce na Podkarpaciu - prawdziwa Pijalnia Czekolady w Korczynie kusi boskim zapachem czekolady wszystkich turystów i mieszkańców. Nie sposób się mu oprzeć, dlatego na co dzień stoliki w pijalni szybko zapełniają się miłośnikami czekoladowego smaku.

Pijalnia Czekolady prowadzona przez Mistrza - czekoladnika

Pomysłodawcą i twórcą Pijalni czekolady w Korczynie jest Mirosław Pelczar, czyli Mistrz Polski Cukierników. Może on pochwalić się też tytułem chocolatiera, czyli czekoladnika. Wymarzył on sobie stworzenie pijalni czekolady jakby żywcem wyjętej ze znakomitych lat 30. XX stulecia. Pomysł ten zrealizował, a jego lokal jest trochę jakby z innej bajki. Ekspedientki ubrane są w stylowe sukienki i kapelusze, surowe ściany z czerwonej cegły znakomicie komponują się z miedzianymi rurami, które nadają temu miejscu industrialnego charakteru. W lokalu można zobaczyć urządzenia i akcesoria, które nierozerwalnie związane są z działalnością manufaktury czekolady. Między innymi będzie to młynek do mielenia nasion, urządzenie do prażenia i rozdrabniania ziaren czy do konszowania czekolady. Dziś pełnią one funkcję jedynie dekoracyjną.

Pijalnia mieści się na piętrze narożnej kamienicy, gdzie niegdyś znajdował się bank, tuż obok urzędu gminy w Korczynie. Wewnątrz pijalni jest bajkowy pociąg Tomek, który wokół ścian pijalni wozi surową czekoladę. Każdy, kto ma ochotę, może ją spróbować również z miseczek stojących na stolikach.

Fontanna i kraniki z czekoladą

W pijalni w Korczynie można nie tylko napić się znakomitej, gorącej czekolady, ale i zobaczyć bodajże najwyższą w Polsce czekoladową fontannę. Ma ona 2,4 m wysokości i spływa z niej 280 kg mlecznej czekolady. To rzeczywiście prawdziwa czekolada, podobnie jak ta, która płynie w rurach i z kranów na ścianie. Tam można spróbować gorzkiej, mlecznej i białej czekolady.

W specjalnych ladach na klientów Pijalni czekolady w Korczynie czekają czekolady, praliny, trufle czy czekoladowe desery - wszystko ręcznie robione. Pijalnia oferuje czekolady pitne z różnymi dodatkami, m.in. z owocami, lodami czy bitą śmietaną.

 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane