Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Bieszczadzka szkoła rzemiosła (Odległość od Ośrodka 67 km)

W Uhercach Mineralnych na Podkarpaciu, w Bieszczadach, realizowany jest zupełnie unikalny, oryginalny projekt - Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła. Mieści się ona w budynku dawnej szkoły, pochodzącym z początku XX wieku. Na potrzeby projektu obiekt przeszedł gruntowny remont.

Czym jest „ Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła”?

Kiedy Magdalena i Janusz Demkowiczowie wpadli na pomysł stworzenia Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła, chcieli szerzyć wiedzę i przekazywać praktyczne informacje dotyczące powoli ginących zawodów. Szkoła ma z założenia łączyć czynne aktywności uczestników odwiedzających to miejsce z nowinkami technicznymi.

Zarówno sami twórcy szkoły, jak i wykorzystane w niej nowoczesne środki wystawiennicze, pozwalają na lepsze i bardziej wszechstronne poznawanie dawnych rzemiosł.

Czego dotyczą zajęcia?

Atrakcja turystyczna, jaką jest Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, pozwala w jednej chwili przenieść się w czasy dawnych Bieszczadów i zobaczyć, w jaki sposób na tych terenach żyli i pracowali w zgodzie katolicy, grekokatolicy czy Żydzi i wyznawcy innych religii. Odwiedzający mogą wziąć udział w zajęciach, w których wykorzystywane są różne techniki multimedialne, dla uatrakcyjnienia przekazywanej wiedzy.

O rzemiosłach opowiada swojej wnuczce i wszystkim zgromadzonym widzom dziadek, który niegdyś uczęszczał do szkoły w Uhercach Mineralnych. Na strychu Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła znajduje się klasa zaaranżowana w miejscu, w którym znajdowało się kiedyś mieszkanie nauczyciela. To nowoczesna sala audiowizualna, gdzie w jednej chwili przeniesiemy się w dawne czasy. Prezentacja o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach jest jak podróż w przeszłość.

Na zajęciach można spróbować samodzielnie ulepić garnek z gliny, nauczyć się kaligrafii w stylowych szkolnych ławach, czy upiec proziaki, rogaliki wypiekane w piecu chlebowym. W każdej z klas można skorzystać z aplikacji, które sprawdzają wiedzę odwiedzających dotyczącą regionu. Pozwalają one również wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych.


 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane