Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Winnica Jasiel w Jareniówce (77 km)

W wielu miejscach w województwie podkarpackim panują bardzo dobre warunki do uprawy winnej latorośli. Wykorzystali to Elwira i Wiktor Szpakowie, którzy w 2001 roku założyli w Jareniówce jedną z pierwszych winnic na Podkarpaciu. Była to też jedyna w regionie winnica tarasowa.

Historia winnicy

Winnica Jasiel w Jareniówce powstała w 2001 roku i początkowo była niewielka. Obejmowała około 20-arową przydomową winniczkę, ale szybko się rozwijała. Została stworzona z pasji, dlatego każdy krzaczek, jaki rósł na terenie winnicy był traktowany absolutnie wyjątkowo. Już po dwóch latach od założenia winnicy udało się uzyskać pierwsze butelki własnego trunku, których smak i aromat przeszły najśmielsze oczekiwania założycieli.

Na rozwój winnicy wpłynęło nie tylko zaangażowanie właścicieli, ale i dogodne warunki pogodowe oraz czynniki geologiczne, które są niespotykane w innych miejscach. Kiedy w przydomowej winnicy pojawili się sommelierzy i eksperci - krajowi i zagraniczni, właściciele wiedzieli już, że trzeba rozwijać winnicę.

W 2005 roku gospodarze podjęli decyzję o zakupie nowej działki przeznaczonej pod nasadzenie. Co prawda działka wymagała ogromnych nakładów pracy, aby przygotować ją pod przyszłą uprawę, ale udało się to. Ziemia okazała się żyłą złota, ze względu na warunki geograficzne i geologiczne, zapewniające wyjątkowe cechy produkowanym tu winom.

Obecnie Winnica Jasiel obejmuje prawie 2,5 hektara upraw winnej latorośli. Prowadzi od 2013 roku sprzedaż jakościowych win gronowych, a większość produkowanego tu wina to wina wytrawne, jednoszczepowe lub wieloszczepowe.

Działalność dodatkowa winnicy

Turyści przyjeżdżający na Podkarpacie mogą odwiedzić Winnicę Jasiel i zobaczyć, jak prowadzona jest tu uprawa winnej latorośli na tarasach. Oprócz tego mogą rozsmakować się w znakomitych winach. Wina z winnicy można kupić na miejscu.

W budynkach winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki. Organizowane są degustacje komentowane własnych win. Można zwiedzić całą winnicę i zanocować tutaj.

 

 

Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane