Zielona polana i okolice
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Atrakcje w okolicy

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to miejsce spotkań z kulturą ludową i tradycyjną. Działania podejmowane w Etnocentrum to między innymi śpiew, gotowanie, rekonstrukcje obrzędów. Prowadzone są w nim warsztaty rzemiosła i rękodzieła, tańca, śpiewu...

Czytaj dalej

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego

W Bóbrce w Gminie Chorkówka, niedaleko Krosna, w 1854 roku została otwarta kopalnia ropy naftowej. Obecnie na jej terenie mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Patronem muzeum został jeden z założycieli kopalni. Oprócz Łukasiewicza byli to Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki.

Czytaj dalej

Ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej  (50 km)

Na Podkarpaciu, w Medyni Głogowskiej znajduje się ośrodek garncarski. Warto wiedzieć, że w lasach Puszczy Sandomierskiej, właśnie we wspominanej wsi w XIX wieku znajdował się największy w Polsce ośrodek garncarstwa. Wszystko przez duże zasoby glin, łatwej w pozyskaniu i obróbce. Jeszcze na początku XX wieku na północ od Łańcuta znajdowało się na tych obszarach 120 zakładów garncarskich. Obecnie zaś istnieje tu Ośrodek Garncarski, nazywany też Zagrodą Garncarską.

Czytaj dalej

Winnica Jasiel w Jareniówce (77 km)

W wielu miejscach w województwie podkarpackim panują bardzo dobre warunki do uprawy winnej latorośli. Wykorzystali to Elwira i Wiktor Szpakowie, którzy w 2001 roku założyli w Jareniówce jedną z pierwszych winnic na Podkarpaciu. Była to też jedyna w regionie winnica tarasowa.

Czytaj dalej

Ośrodek Szybownictwa w Bezmiechowej (64 km)

W Górach Słonnych, w Bezmiechowej, w centrum Parku Krajobrazowego Gór Słonnych znajduje się Ośrodek Szybownictwa - Szybowisko. Loty odbywają się ze szczytu Kamiona, liczącego 631 m n.p.m. To kolebka polskiego szybownictwa z lat 1930-1939, ale wówczas była ona znana jako Polska Akademia Szybownictwa.

Czytaj dalej

Galeria Samochodów- Bajkowych, Filmowych i Wyścigowych (Korczyna koło Krosna)

W niewielkim Korczynie koło Krosna powstało miejsce wyjątkowe, adresowane do fanów motoryzacji, bajek i filmów. To Galeria Samochodów - Bajkowych, Filmowych i Wyścigowych, założona przez pasjonatów: Bogumiła Gazdę i Mirosława Pelczara.

Czytaj dalej

Bieszczadzka szkoła rzemiosła

W Uhercach Mineralnych na Podkarpaciu, w Bieszczadach, realizowany jest zupełnie unikalny, oryginalny projekt - Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła. Mieści się ona w budynku dawnej szkoły, pochodzącym z początku XX wieku. Na potrzeby projektu obiekt przeszedł gruntowny remont.

Czytaj dalej

Centrum dziedzictwa szkła - Krosno

Krosno słynie z wyrobów szklanych. W mieście tym istnieje od lat Centrum Dziedzictwa Szkła, czyli obiekt prezentujący tematykę związaną z hutnictwem oraz szklarstwem, z wykorzystaniem interaktywnych metod wizualizacji.

Czytaj dalej

Manufaktura nalewek

W sercu Podkarpacia, w tzw. bramie Bieszczad, tj. w Korczynie niedaleko Krosna, znajduje się szczególne miejsce, którego oferta z pewnością ucieszy wielu turystów. To Manufaktura nalewek, prowadzona przez producenta nalewek podkarpackich.

Czytaj dalej

Pijalnia czekolady - Korczyna

Jedyne takie miejsce na Podkarpaciu - prawdziwa Pijalnia Czekolady w Korczynie kusi boskim zapachem czekolady wszystkich turystów i mieszkańców. Nie sposób się mu oprzeć, dlatego na co dzień stoliki w pijalni szybko zapełniają się miłośnikami czekoladowego smaku.

Czytaj dalej
  1   2   3   4   >>
Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane