Zielona polana i okolice>
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Atrakcje w okolicy

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe pokonują drogę wiodącą po urokliwych zakątkach Bieszczad. Ze stacji Uherce Mineralne podążają do Łukawicy, Stefkowa, Jankowic i Załuża. Ze stacji w Ustrzykach Dolnych można dojechać nimi do Krościenka i Ustjanowa.

Czytaj dalej

Muzeum Skamieniałości i Minerałów

W Dubiecku (6km od Ośrodka Zielona Polana) mieści się w prywatnym domu Roberta Szybiaka Muzeum Skamieniałości i Minerałów. Znaczna część zbiorów to skamieniałości fliszu karpackiego (ryby, kraby, rośliny) i kości ssaków plejstoceńskich (np. mamutów, nosorożców włochatych, reniferów).

Czytaj dalej

Wioska Fantasy pod Przemyślem

30 km od Ośrodka powstała Wioska Fantasy, miejsce przeniesione do świata ludzi z alternatywnej, fantazyjnej rzeczywistości. To świat, który został wykreowany zgodnie z twórczą myślą projektantów, z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Czytaj dalej

Lwów - Wycieczki i wyjazdy do Lwowa

Na Ukrainie, niedaleko granicy z Polską, znajduje się Lwów, miasto, które niegdyś należało do Państwa Polskiego. Znane było pod nazwą Królewskie Stołeczne Miasto Lwów. Dziś jest ono stolicą obwodu lwowskiego na Ukrainie. Najprawdopodobniej zostało ono założone w 1250 roku przez króla Daniela I Halickiego.

Czytaj dalej

Pałac i park w Krasiczynie

Około 20 km od Zielonej Polany – Ośrodka Wypoczynkowego położonego na Pogórzu Przemyskim, mieści się jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowych w Polsce. Mowa tu o pałacu w Krasiczynie, który jest jednym z przykładów architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce.

Czytaj dalej

Zamek i powozownia w Łańcucie

Historia Zamku w Łańcucie sięga drugiej połowy XVI wieku, kiedy to na terenie dzisiejszej rezydencji wybudowana została przez ród Pileckich wieża obronna. W XVII wieku zamek został rozbudowany w kształt podkowy, przez Stadnickich.

Czytaj dalej

PRZEMYŚL, Stare Miasto, Twierdza, Muzeum…

Twierdza Przemyśl jest potężną budowlą obronną, ze świetnie zachowaną strukturą fortową. Samo miasto Przemyśl słynie w Polsce z wielu przepięknych zabytków, ale zdecydowanie ruiny fortów końca XIX wieku, które okręgiem otaczają cały Przemyśl, są jednym z najciekawszych obiektów turystycznych.

Czytaj dalej

Arboretum w Bolestraszycach

W Bolestraszycach, położonych niedaleko Przemyśla, mieści się zabytkowe Arbotreum oraz Zakład Fizjografii. Jest to cenny zabytek przyrodniczo-kulturowy Polski. Arbotreum niegdyś przylegało do pawilonu dworsko-ogrodowego. Powstało ono w 1975 roku, a jego organizatorem był Jerzy Piórecki.

Czytaj dalej

Najdłuższy w Europie i najstarszy tunel kolejki wąskotorowej

W Szklarach, w okolicach Dynowa, w województwie podkarpackim, znajduje się najdłuższy i najstarszy tunel kolejki wąskotorowej. Biegnie przez niego tor Przetworskiej Kolei Dojazdowej. Tunel ma długość 602 metrów i powstał w pierwszych latach XX wieku, wraz z samą kolejką.

Czytaj dalej
  <<   1   2   3   4   >>
Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane