Zielona polana i okolice>
Rezerwacje i informacje: tel. 500 510 420 e-mail: info@zielonapolana.com.pl

Atrakcje w okolicy

Poniemiecki schron kolejowy w Stępinie

W Strzyżowie, ponad 50 km od Zielonej Polany, znajduje się poniemiecki bunkier, a właściwie tunel, który pełnił niegdyś funkcję schronu kolejowego. Zbudowany został w latach 40-stych XX wieku. Jest on częścią kompleksu schronów pod nazwą „Anlage Sud”, który został wybudowany przez I wojną światową na linii kolejowej Jasło-Rzeszów.

Czytaj dalej

Zamek w Sanoku

W Sanoku znajduje się Zamek Królewski, pochodzący z 1150 roku. W miejscu dzisiejszego zamku istniał wówczas gród. Obecnie zamek znajduje się na wzgórzu wznoszącym się na 317 metrów nad poziomem morza i mieści Muzeum Historyczne. U podnóża Zamku Królewskiego w Sanoku płynie rzeka San.

Czytaj dalej

Ruiny Zamku Kamieniec w Odrzykoniu

W Odrzykoniu, a właściwie na pograniczu tej miejscowości i Korczyny, znajdują się ruiny Zamku Kamienieckiego. Zamek ten to gotycka, XIV-wieczna budowla, która w XVI wieku została rozbudowana w stylu renesansowym. Po dziś dzień bryła zamku nie zachowała się w całości.

Czytaj dalej

Skansen w Sanoku

W Sanoku znajduje się pierwsze w Polsce, założone już pod II wojnie światowej, muzeum etnograficzne. Ma ono bardzo bogate zbiory, największe w skali kraju. Położone jest na prawym brzegu Sanu, na Białej Górze.

Czytaj dalej

Leśny Zwierzyniec w Lisznej

Niecałe 100 km od Ośrodka Wypoczynkowego Zielona Polana znajduje się Leśny Zwierzyniec w Lisznej, we wsi graniczącej z Cisną. Leśne zoo jest prowadzone przez prawdziwego leśniczego i znajduje się z w nim ponad 30 gatunków zwierząt.

Czytaj dalej

Krosno i Pogórze Dynowskie

Jednym z największych miast Pogórza Dynowskiego jest Krosno, siedziba wielu instytucji o zasięgu ponadlokalnym. Krosno często określane jest mianem „małego Krakowa”, jako że na Starym Mieście znajdują się renesansowe sukiennice. Turystów do Krosna przyciągają piękne, świetnie zachowane średniowieczne kościoły i zabytkowe kamieniczki

Czytaj dalej

Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest w Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, niedaleko rzeki Ropy. Znajduje się nad płaskim dnem doliny rzeki Ropy i jest to wzgórze z grodziskiem o bardzo stromych, niezdobytych zboczach. Wznosi się na 30 metrów ponad otaczające doliny i dziś zaliczane jest do najważniejszych zabytków architektonicznych w całej Polsce.

Czytaj dalej

Zabytkowy kościół haczowski

W niewielkiej miejscowości Haczów, na Podkarpaciu znajduje się największy i najcenniejszy kościół drewniany w Europie. Zabytkowy kościół haczowski przyciąga do siebie turystów, którzy chcą zobaczyć na własne oczy ten unikatowy zabytek wykonany w konstrukcji zrębowej, w systemie więżbowo-zaskrzynieniowym.

Czytaj dalej

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Knieja

Na Podkarpaciu, w małej miejscowości Nowosiółki, od ponad 12 lat istnieje Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja”, będące największą atrakcją turystyczną tej miejscowości.

Czytaj dalej
  <<   1   2   3   4
Zamknij

Rezerwacja

Szanowni Goście, rezerwacje przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz rezerwacyjny

Tel. +48 500 510 420
Tel. +48 600 660 690
Email: info@zielonapolana.com.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu na poniższe dane:

SMART GO (Zielona Polana)
Łączki 2, 37-750 Dubiecko
ING Bank Śląski 11 1050 1025 1000 0092 6132 2920

Przy wpłacie zaliczki, w tytule prosimy o podanie terminu rezerwacji oraz liczby osób.

* pola wymagane